Facefitness

                                                                                           

Zapraszam na mój blog: www.fitnesstwarzy.blog.pl

Fitness twarzy to naturalna, nieinwazyjna, skuteczna i uniwersalna metoda, wygładzenia zmarszczek dostępna dla wszystkich niezależnie od wieku i płci.
Opiera się na ćwiczeniach mięśni twarzy i szyi. Każde z ćwiczeń służy wzmocnieniu konkretnych struktur mięśniowych. Efekty opierają się na usprawnieniu cyrkulacji krwi, co działa na skórę odżywczo i dotleniająco oraz na pobudzeniu włókien mięśniowych, poprzez zastosowanie ćwiczeń izometrycznych i z wykorzystaniem oporu. W efekcie następuje podnoszenie konturów oraz modelowanie owalu  twarzy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Korzyści
Regularne stosowanie ćwiczeń wpływa na spłycenie już istniejących zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych.
Dzięki Facefitness możemy wymodelować twarz: unosząc opadające policzki, walcząc z podwójnym podbródkiem, podnosząc opadające kąciki oczu i ust.
Facefitness ma również zastosowanie terapeutyczne. Podczas treningu usprawniany jest aparat mowy, wzmacniane mięśnie oczu a także mięśnie stabilizujące odcinek szyjny kręgosłupa.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Sesja Facefitness rozpoczyna się od ustawienia prawidłowej postawy ciała
i ćwiczeń rozgrzewających. Praca z mięśniami szyi i twarzy opiera się na ćwiczeniach izometrycznych i z zastosowaniem oporu. Na zakończenie zajęć wykorzystuje się techniki relaksacyjne, wizualizacje.

ACTIVE FACE

Moje doświadczenia i praca nad ćwiczeniami mięśni twarzy i szyi pozwoliły na rozbudowanie treningu o nowe metody, wyeliminowanie zagrożeń i stworzenie programu, który umożliwia poprowadzenie samodzielnych lekcji Active Face lub na wykorzystanie jego elementów w treningach ogólnorozwojowych.

Active Face to holistyczny program obejmujący aktywności dla mięśni twarzy i szyi.
Wykorzystane w programie metody zostały dobrane tak, aby w efekcie następowało modelowanie twarzy, spłycanie istniejących zmarszczek i zapobieganie nowym. Celem jest również zastosowanie profilaktyki napięć w obrębie głowy i szyi, relaks dla oczu.

ZAPRASZAM NA SZKOLENIA INSTRUKTORSKIE Z PROGRAMU ACTIVE FACE W RAMACH IFAA:

www.ifaa.pl